Autoryzowany dealer New Holland

Kombajn do borówek – KOKAN 500L

Zaczyna się właśnie nowa era zbioru borówki! W ofercie posiadamy innowacyjne kombajny Kokan z regulowanymi parametrami pracy do zbioru borówki.

Kombajn KOKAN 500L to kombajn, którego technologia zbierania jest napędzana przez wał kardana (Wał odbioru mocy) i posiada własny układ hydrauliczny.

Ten wielofunkcyjny kombajn umożliwia zbiór różnych odmian jagód  na rynek deserowy na przykład borówki, porzeczki, maliny, jagody kamczackiej. Wyższy model służy do zbioru pestkowych. To wszystko dzięki zintegrowanej technologii KOKAN, która wydajnie zbiera bez wpływu na owoce i rośliny.

Parametry zbioru ustawiane są na panelu sterującym, istnieje możliwość dostosowania technologii zbioru do różnych typów plantacji i warunków plantacji.

Wydajność zbioru to 1 t/h i do 4 hektarów na dzień roboczy, a ładowność kombajnu to 700 kg na stronę platformy roboczej.

Układ hydrauliczny umożliwia niezależne poziomowanie kombajnu co pozwala na prace na nie równym terenie, a także posiada funkcję podnoszenia do 50 cm od podłoża.

Ponieważ technika zbioru napędzana jest wałem kardana, należy zwrócić uwagę, że kombajn powinien współpracować z traktorem sadowniczym o mocy minimum 75 koni mechanicznych i posiadającym przekładnię z biegami pełzającymi (z prędkościami od 0,3 km /h.)

Kombajn jest przyjazny dla środowiska – nie posiada własnego silnika diesla i nie emituje do atmosfery dodatkowych szkodliwych gazów.

W ofercie są trzy kombajny w tym trzy typy modelu 500l o różnej konstrukcji w zależności od potrzeb producentów i odmiennie zaaranżowanych plantacji: odkrywkowa, pod siatką zabezpieczającą, w tunelu.

Model Tunel 500L który przeznaczony jest do stosowania w szklarniach, przy mniejszych gabarytach roślin, na grządkach lub w doniczkach.

Model 500L Hiline jest przeznaczony do użytku na otwartych polach lub z Rotoprotect, dla wyższych roślin.

Model 500L MaxiLine jest przeznaczony do uniwersalnego zbioru z wyższych partii korony krzewów i drzew np. Pestkowych

Wyposażenie dodatkowe:

Disc Combs, czyli dyski ograniczające straty owoców

Rękawy dolne (dla roślin o wysokości od 1 do 1,5 metra)

Wyższe rękawy (dla roślin o wysokości od 1,5 do 2 metrów)

Oświetlenie do zbioru w warunkach nocnych – gdzie musi działać w nocy (np. bardzo wysoka temperatura dobowa – pogarszająca się jakość owoców)

Przednie panele wlotowe – (gdzie rośliny są szersze niż tunel kombajnu) – rodzime gałęzie powoli wchodzą do tunelu bez rozrywania owoców na ziemi.

Na polskich plantacjach jagodowych pracuje kilka kombajnów Kokan 500L a z roku na rok wzrasta zainteresowanie tym kombajnem ze względu na jego innowacyjny system zbioru owoców deserowych.

Więcej informacji na stronie: https://kombajndoborowki.pl/