Autoryzowany dealer New Holland

New Holland nie zwalnia tempa! Ciągniki specjalistyczne z serii T4 F/N/V

Marka New Holland po raz pierwszy zaprezentowała najnowsze modele ciągników specjalistycznych z serii T4 F/N/V podczas pracy w winnicy. Pokazy odbyły się w dniach 27-28 czerwca w Winnicy Płochockich (w miejscowości Daromin).

Kluczowym elementem spotkania był pokaz pracy ciągników marki New Holland przeznaczonych do szerokiego wachlarza prac w sadzie – także w winnicach, oraz w warzywnictwie. Uczestnicy pokazów mieli okazję przetestować m.in. topowe ciągniki T4.80N i T4.80V, a także zapoznać się z modelami TD4.70F, T3.65F oraz TD3.50. Wszystkie maszyny zostały szczegółowo omówione przez ekspertów marki ze szczególnym akcentem na możliwości wykorzystania w sadownictwie. Spotkanie łączyło teorię z praktyką – goście mogli także usiąść za sterami maszyn i przetestować je m.in. podczas jazdy pomiędzy rzędami winorośli czy specjalnie wyznaczonym torze jazdy.

– To pierwszy sadowniczy pokaz marki New Holland, który odbywa się w winnicy. Podczas spotkania skoncentrowaliśmy się na specjalistycznych modelach ciągników – dedykowanych do pracy w sadzie – mówi Łukasz Chęciński, Marketing Manager New Holland. – Ten rodzaj uprawy wymaga wykorzystania szczególnych parametrów sprzętu. W sadzie, także winnym, zwrotność i precyzja oznacza komfort pracy, perfekcję, a w dalszej perspektywie najwyższą jakość zbioru. Na tych elementach skoncentrowali się nasi konstruktorzy, projektując modele z serii T4FNV. Na Podczas pokazów w winnicy zaprezentowaliśmy maszyny w ich naturalnym środowisku. Nasi specjaliści produktowi byli do dyspozycji, by odpowiedzieć na wszystkie pytania – szczególnie w zakresie maksymalizacji efektywności pracy w sadzie – dodaje.

Ciągniki z serii T4FNV to maszyny o kompaktowych wymiarach oraz o najmniejszym w swojej klasie promieniu skrętu 3,1 m (oś SuperSteer™). Tak duża zwrotność gwarantuje wysoką precyzję podczas pracy, szczególnie na małej przestrzeni pomiędzy szpalerami roślin. Każdy kto jeździł prezentowanym modelem T4.80N wyposażonym w przednią oś SuperSteer™, miał okazję przekonać się o wyjątkowej zwrotności maszyny. Oś SuperSteer™ sprawia, że osprzęt montowany z przodu szybciej rozpoczyna pracę, a zwiększony rozstaw osi pozwala przenieść więcej masy na przód ciągnika. Kolejnym ważnym elementem, na który zwracamy uwagę jest nowo zaprojektowana pod kątem filtrów oczyszczania i wentylacji kabina Blue Cab 4™. Zastosowano w niej system filtracji oparty na dwóch rodzajach filtrów: zwykłym oraz węglowym. Jeżeli operator pracuje ciągnikiem ze środkami chemicznymi, uruchamia wtedy system oczyszczania powietrza w kabinie poprzez filtr węglowy, który wyłapuje i zatrzymuje, oprócz pyłów i kurzu szkodliwe substancje chemiczne. Jeżeli środowisko pracy maszyny jest bardziej przyjazne (np. przejazdy drogowe) operator ciągnika ma możliwość przełączenia na filtr zwykły, dzięki temu rozwiązaniu może filtr węglowy służyć dłużej. Oprócz tego typu filtracji powietrza, prezentowany ciągnik oferuje mocniejszy układ hydrauliczny oraz nowy pakiet przedniego układu zawieszenia narzędzi i WOM.
To wszystko sprawia, że oprócz komfortu pracy, poprawia się bezpieczeństwo i dbałość o zdrowie operatora ciągnika.

New Holland T4 F/N/V

Seria ciągników T4 N/V/F składa się z czterech modeli – o mocy znamionowej wynoszącej 75, 86, 99 lub 107 KM. Nowe modele T4.80, T4.90, T4.100 i T4.110 są napędzane czterocylindrowym silnikiem FPT Industrial F5C o pojemności 3,4 litra, opracowanym specjalnie pod kątem obsługi ciągników. Maksymalny moment obrotowy jest osiągany już przy 1500 obr./min i dla modelu T4.110 wynosi aż 444 Nm. Ten model osiąga moc maksymalną, wynoszącą aż 107 KM. Jest to największa moc wyjściowa udostępniona przez firmę New Holland w ciągniku specjalistycznym. Wszystkie modele wyróżniają się znakomitymi osiągami, przy czym stała moc maksymalna jest generowana przy prędkości obrotowej silnika w zakresie od 1900 do 2300 obr./min.

Pojemny zbiornik paliwa w maszynach z tej serii może pomieścić aż do 99 litrów paliwa. Każdy modeli został ulepszony poprzez wprowadzenie zaawansowanej filtracji powietrza, mocniejszego układu hydraulicznego oraz nowego pakietu przedniego układu zawieszenia narzędzi i WOM-u. Dzięki temu możliwe stało się nadanie maszynom jeszcze większej mocy i maksymalizacja osiągów.

Modele serii T4 F/N/V dostępne są ze standardową osią przednią lub renomowaną osią SuperSteer™, elektrohydraulicznie załączanym napędem na cztery koła. Maszyny zostały skonstruowane pod kątem bezpieczeństwa obsługi w trudnym terenie. Mogą być przystosowane do pracy pomiędzy rzędami o szerokości zaledwie 1061 mm. Nowa, zaawansowana opcja układu hydraulicznego w linii ciągników obejmuje dedykowaną pompę o wydajności 82 litrów na minutę oraz trzy elektronicznie sterowane tylne zawory zdalne z funkcją wykrywania obciążenia.

W ciągnikach zastosowano Kabinę New Holland Blue Cab 4™, która zapewnia najlepszą ochronę operatora przed szkodliwymi substancjami i jest zgodna ze standardem EN 15695- 2:2009 dotyczącym filtracji powietrza oraz EN 15695- 1:2009 dotyczącym nadciśnienia w kabinie. Poziom głośności w kabinie wynosi zaledwie 78dB(A). Pokrywa silnika została wyposażona w nowe światła i większe szczeliny wentylacyjne, (zwiększenie wydajności chłodzenia).
Dodatkowym atutem są wydłużone okresy międzyserwisowe do 600 godzin pracy ciągnikiem. Wpływa to znacząco na obniżenie kosztów eksploatacji sprzętu.