Autoryzowany dealer New Holland

Szeroki wybór łożysk w Agrobard. Sprawdź jak montować i jakie wybrać do ciągnika oraz maszyny!

W swojej ofercie posiadamy bardzo szeroką gamę łożysk. Posiadamy łożyska dla rolnictwa, jak i przemysłu. Realizujemy każde zamówienie nawet dla najbardziej wymagających klientów. Sprzedajemy łożyska firm SNR, NTN oraz wiele wiele innych .

Łożyska, które są dedykowane do rolnictwa charakteryzują się większą trwałością. W swoim asortymencie posiadamy: łożyska szerokostosowane, łożyska kulkowe, kulkowe jednorzędowe oraz łożyska samonastawne.

Grupą łożysk, która jest najczęściej stosowana w rolnictwie są łożyska samonastawne. Cechą charakterystyczną tych łożysk jest pierścień sferyczny, zewnętrzny pierścień sferyczny.

Łożyska samonastawne są to łożyska kulkowe jednorzędowe, jedyną różnicą właśnie jest ten pierścień oraz sam sposób mocowania. Pierścień sferyczny daje nam taką przewagę w porównaniu do klasycznego łożyska kulkowego, że podczas montażu bardzo łatwo ustawia się w obudowie, dzięki temu wszelkie jakieś niedoskonałości maszyny związane są kompensowane w bardzo łatwy sposób.

Łożyska możemy montować na kilka sposobów. Zapraszamy do filmu niżej, aby zobaczyć, jakie łożyska wybrać i jak je zamontować: 

Jeszcze tylko kilka słów na temat samego uszczelnienia, ponieważ ono w tych łożyskach, jak wiemy w rolnictwie, no zdążą nam się pracować bardzo często w środowisku bardzo zapylonym, dlatego też te łożyska mają taki podwójny system zabezpieczeń, z zewnątrz to widzimy tutaj, na zewnątrz jest tylko taka blaszka ochronna, natomiast w środku dodatkowo jest jeszcze uszczelniacz –informuje w filmie Pan Michał.

Uszczelnienie jednowargowe. Cały system montażu wygląda w ten sposób, zewnętrz to widzimy tylko tą blaszkę ochronną, natomiast w środku jest jeszcze uszczelnienie jednowargowe. Taki system nam gwarantuje, że podczas pracy, łożysko będzie bardzo dobrze chronione, przede wszystkim przed zanieczyszczeniami czy też jakimś pyłem. Rozwiązaniem specjalnym tych łożysk samonastawnych dedykowane właściwie do środowisk bardzo silnie zanieczyszczonych jest np. takie rozwiązanie L3, czyli to jest taka uszczelka trójwargowa i ją również zamiast powiedzmy zamiast tego systemu, jeśli jest potrzeba, montujemy taką całą uszczelkę. Ta uszczelka pozwala nam myć to łożysko myjką ciśnieniową, również specjalnie dla rolnictwa jest dedykowane uszczelnienie to już napewno do bardzo ciężkich, do bardzo silnie środowisk zapylonych jest rozwiązanie AGR.

Rozwiązanie AGR składa się tu z uszczelki trójwargowej oraz ze specjalnie zamontowanej dodatkowej jeszcze osłony zamontowanej na tym łożysku. Naprawdę bardzo już trudno sforsować takie uszczelnienie, dzięki czemu trwałość takiego łożyska, no jest bardzo bardzo bardzo duża.

Jedną jeszcze cechą charakterystyczną naszych łożysk jest fakt, że łożyska mogą być zamontowane w oprawie w dowolny sposób – informuje Michał Tomala.

Mogą być zamontowane w ten sposób, bądź też łatwo możemy je przekręcić w drugą stronę, w ten sposób. Nie ma znaczenia, jeżeli jest potrzeba dosmarowywania takiego łożyska, łożysko jest tak skonstruowane, że otwory smarne ma z dwóch stron, rozmieszczone są z dwóch stron. Nie jest tylko jednostronnie bądź na środku, jest z dwóch stron. Takie rozwiązanie nam zapewnia, że jeśli mamy obudowę, gdzie możemy ją dosmarowywać tylko z jednej strony, to napewno to łożysko będzie zawsze dosmarowywane.

Standardowo oprawy, tutaj oprawa stojąca typu P, oprawy są wykonane z żeliwa szarego. W ofercie jeszcze mamy wykonane ze stali nierdzewnej, tutaj oprawa typu F. Oprawy wykonane z termoplastiku oraz obudowy blaszane składające się przeważnie z dwóch elementów łączonych w ten sposób. Obudowy łożysk są bardzo ważnym elementem rozmawiamy o łożyskach samonastawnych.

W ofercie „SNR” posiada również obudowy wykonane z żeliwa sferoidalnego charakteryzującego się dużo większą odpornością na drgania. W razie potrzeby same obudowy mogą być również doszczelnione poprzez dodatkowe elementy ochronne.

Standardowych łożysk nie do końca możemy je myć tą myjką ciśnieniową,gdyż bardzo często ciśnienie wody powoduje, że elementy uszczelnienia się odginają i detergent dostaje się do środka łożyska, co powoduje jak wiadomo szybkie uszkodzenie.

Uszczelnienie AGR, czyli uszczelnienia nadających się do środowisk silnie zapylonych składających się wewnątrz z uszczelnienia trójwargowego oraz z zewnętrznej blaszki zakończonej również uszczelnieniem.

Łożysko typu UC. To uszczelnienie nadaje się do myjek ciśnieniowych, można spokojnie je myjką ciśnieniową myć takie urządzenie, nic tutaj do środka się nie dostanie. Kolejnym ciekawym uszczelnieniem, jest uszczelnienie L4. Jest to uszczelnienie labiryntowe. Wewnątrz mamy trzy miejsca styku, jest to przy pierścieniu zewnętrznym, przy pierścieniu wewnętrznym, a także w środku. To uszczelnienie nadaje się również do myjek ciśnieniowych.

Zapraszamy do naszych sklepów po najlepszej jakości łożyska!